Rafał Berent Magister Fizjoterapii

O mnie

rehabilitacja częstochowa

Collegium Medicum​

Ukończyłem studia na kierunku Fizjoterapia - Uniwersytet Jagielloński

rehabilitacja częstochowa

RKS Raków Częstochowa​

Jestem szefem sztabu medycznego drużyny RKS Raków Częstochowa

rehabilitacja częstochowa

Aikido Aikikai​

Posiadam czarny pas w Aikido Aikikai i nadal trenuję

Opinie

wiecej na znanylekarz.pl

Po wizycie u Pana Rafała ocena może być tylko bardzo pozytywna. Fachowe podejście do pacjenta, szczegółowy wywiad, wiedza oraz umiejętnośi sprawiają iż na pierwszej wizycie została postawiona trafna diagnoza. Duża odczuwalna poprawa po wyjściu z gabinetu oraz wskazania do dalszych szczegółowo omowionych ćwiczeń indywidualnych sprawiają iż polecam każdemu ewentualnemu potrzebujacemu wizytę u Pana Rafała Berent.

Połączenie profesjonalnego podejścia w parze z niesamowitą sympatią i uśmiechem. Widać pasje i zaangażowanie w wykonywany zawód. Trenuje sztuki walki i borykam się z dolegliwościami kręgosłupa, już po pierwszej wizycie wiem, że polegając na umiejętnościach i wiedzy Pana Rafała będe mógł jeszcze długo, długo ćwiczyć ciesząć się pełnią zdrowia. Gorąco polecam !

Pan Rafał jest świetnym fizjoterapeutą, bardzo wysoka kultura osobista, znakomite podejście do pacjenta, ogromna wiedza czyni go ekspertem. Dzięki jego pracy dużo szybciej wróciłem do normalnego funkcjonowania.
Polecam w 100% !!!

To nie jest tylko fizjoterapeuta. Rafał Berent stanowi klasę samą w sobie. Pomógł mi wiele razy przy bólach i nerwobólach mięśni, niejeden raz przywrócił mój kręgosłup do prawidłowego funkcjonowania. Wiele razy pomógł mnie i mojej rodzinie. Potrafi podejść do każdego człowieka indywidualnie z odpowiednią troską, wyczuciem i niespotykaną skutecznością. Z całą pewnością ten człowiek mimo swojego młodego wieku jest wzorem do naśladowania.

Do Pana Berenta trafiłam, bo długim tułaniu się po przeróżnych specjalistach ze względu na przewlekłe bóle kręgosłupa. Pan Rafał trafnie zdiagnozował problem, bagatelizowany od dłuższego czasu przez innych fizjoterapeutów. Od tamtego czasu bywam u niego regularnie i czuję ogromna poprawę po zastosowanej terapii. Zdecydowanie polecam, ze względu na kompetencje, rzetelność i kompleksowe podejście do pacjenta.

Pacjent to człowiek – cała jego historia, psychika, wzorce, marzenia oraz całe ciało.

Wszystko zaczęło się od pytania „Co chcę robić w życiu”. Mam ogromne szczęście, mogąc odpowiedzieć na to pytanie bez wahania: Celem mojego życia jest przynosić ludziom szczęście. Zawodowo wcielam ten plan w życie już od czasu studiów, zaczynając jako wolontariusz w Krakowskim Stowarzyszeniu Lekarzy Nadziei. Moja obecna działalność charakteryzuje się podejściem do pacjenta, ponieważ pacjent nie jest dla mnie „chorym kolanem” albo „obolałymi plecami”. Pacjent to człowiek – cała jego historia, psychika, wzorce, marzenia oraz całe ciało. To wszystko tworzy spójną całość mówiącą o prawdziwych przyczynach chorób czy dysfunkcji. Tak traktuję moich pacjentów, co przynosi efekty w skuteczności terapii.

Pochodzę z Częstochowy. Na czas studiów wyjechałem do Krakowa, by po trzech latach wrócić z dyplomem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem tam studia pierwszego stopnia na kierunku Fizjoterapia wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum. Następnie rozpocząłem działalność zawodową w Częstochowie oraz kontynuowałem edukację na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii. Kształcić się zacząłem już jako licealista, robiąc pierwsze kursy i pomagając mojej rodzinie i przyjaciołom. Jako, że nasz rozwój nigdy się nie kończy, wciąż uczestniczę w kursach i szkoleniach zawodowych, aby móc służyć Państwu najlepiej jak to możliwe..

Nasz rozwój nigdy się nie kończy, wciąż uczestniczę w kursach i szkoleniach zawodowych, aby móc służyć Państwu jak najlepiej.

Najważniejszą nauką, jaką wyniosłem z treningu jest „nieoporowanie”. Ja nie walczę. Jeśli wykonując jakąś czynność odczuwamy ból, to należy coś zmienić.

Zainteresowanie współpracą ciała i umysłu, nierozerwalną ich więzią i obopólnym wpływem wyniosłem ze sztuk walki, które trenuje od 13 roku życia. Obecnie mam czarny pas i dalej rozwijam się w tym, co kocham. Najważniejszą nauką, jaką wyniosłem z treningu jest „nieoporowanie”. Ja nie walczę. Ja nie stawiam oporu sytuacjom w życiu. Ja płynę razem z nimi, płynnie się dostosowuję. To samo wykorzystuję w terapii. Jeśli wykonując jakąś czynność odczuwamy ból, to należy coś zmienić. Może sposób wykonywania tej czynności, może należy przygotować swoje ciało do tej czynności, może mamy nieodpowiednie nastawienie a może wcale nie chcemy tego robić, ale zmuszamy się pod wpływem presji społeczeństwa. Te wszystkie aspekty biorę pod uwagę prowadząc terapię.

© 2018 | Rafał Berent |

Rehabilitacja Częstochowa